Bilindiği üzere CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin (Can Dündar, Erdem Gül ile birlikte yargılandığı) davada görüntüleri medyaya servis ettiği gerekçesiyle 25 yıl hapse mahkum edildi.


Hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekranlara çıktı ve bugün sabah saatlerinden itibaren Ankara'dan İstanbul'a bir yürüyüş başlatacağını kamuoyuna açıkladı. Bugün itibariyle yürüyüşe başladı Kılıçdaroğlu ve yürüyüşün üç hafta kadar süreceğini; Ülkeye adalet gelene kadar devam edeceğini farklı etkinliklerle devam edeceğini söyledi!

Kılıçdaroğlu'na katılmamak mümkün mü? Şahsen ben de bu Vatan'ın bir evladı olarak kendisine yürekten katılıyorum ve diyorum ki; ben de Adalet istiyorum! Neden mi? -Fetönün peşinden giden, onlarla utanmazca, aymazca iş birliği içinde olan tüm siyasi ve tüm askeri aktörlerin (darbeye bulaşan ve diğer kriptoların), gizliden gizliye onlara çalışan terör örgütüne hala bağlı olduğu gözden kaçmayan tüm taşeron örgüt mensuplarının derhal temizlenmesi ve bunun gereğinin yerine getirilmesi için... -Şehit cenazelerinde ortalıklarda görünmeyen, bir tek söz söyleme tenezzülünde bulunmayıp terörist cenazelerinde en ön sıralarda kol gezen Fetö ve diğer terörist unsurların ekmeğine yağ süren adeta onların hamisi gibi davranan siyasi ve hukuki aktörler hakkında gereğinin yapılması için... -Ülkenin mahrem sırlarını deşifre edip, her türlü gizli sır ve belgeleri dış ülkelerin gizli servislerine peşkeş çekmekten geri kalmayıp ardından kendi vatanını başka ülkelere şikayet eden ihanet şebekelerinin ellerini kollarını sallaya sallaya, adeta göğsünü kabararak üstelik ADALET diyerek ortalıkta dolaşmasına bir son verilmesi için.... -Fetö ve PKK ya Kalemşörlük yapan gazetelerin ve yazar müsveddelerinin yakalanması ve gereğinin yapılması için... -Kendi ülkesindeki bombalı saldırılara, masumların katledilmelerine, Teröristlerin Tanklarla 250 vatandaşını öldürmesine sessiz kalan fakat batı ülkelerindeki gerçekleşen terör olaylarında her defasında ortalığı ayağa kaldıran samimiyetsiz kuklaların derhal adalet önüne çıkarılıp adaletin sağlanabilmesi için... - Ve en önemlisi siyasi bir partiden başka her şeye dönüşen, terörün hamisi konumuna gelen CHP'nin sorumsuz yetkilileri hakkında gereğinin yapılması için... - ADALET diyorum. Ben bunca şeyi yalnızca ülkesine ve vatanına bağlı bir sade bir vatandaş sıfatıyla diliyorum soruyorum...

Peki Kılıçdaroğlu sen hangi sıfat ile ADALET istiyorsun... Bugün Fetö savunucusu yarın PKK işbirlikçisi bir başka gün vatanına diş bileyen herhangi bir ülkenin sözcüsü/savunucusu olarak mı?

Yazıma Mahatma Gandi’nin ünlü bir sözü ile son veriyorum "Adaletsiz rejimi, Adaletle yıkınız."

Elbette anlayana …