Son dönem, FETÖ tutuklusu şube yöneticilerini kurtarmaya çalışmakla suçlanan Eğitim Bir Sen’in FETÖ’nün Hava Kuvvetleri firari İmamı Adil Öksüz’ün gözaltında olduğu dakikalarda görüştüğü iki kişiden biri olan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görevli Prof. Dr. Recep Kaymakcan’a 4 Ocak günü açıklanan “Müfredatın Demokratikleştirilmesi” adlı raporda teşekkür ettiği ortaya çıktı.

ADİL ÖKSÜZ’ÜN SON GÖRÜŞTÜĞÜ KİŞİYE TEŞEKKÜR

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da “Taktim” yazısını yazdığı raporda, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum imzalı “Teşekkür” bölümünde, Firari İmam Adil Öksüz’ün gözaltındayken görüştüğü iki kişiden biri olan ve bu nedenle açılan soruşturmada gözaltına alınıp Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılan Recep Kaymakcan’a, “mevcut öğretim programlarının inceleme ve değerlendirilmesini insan, irfan, medeniyet hassasiyeti, demokratik duyarlıkla ve akademik disiplinle yaptığı için” teşekkür edildiği görüldü.

RAPORU FETÖCÜLERLE Mİ HAZIRLADILAR?

Türkiye genelinde, bilhassa sendikanın referansı ile göreve gelen eğitim yöneticilerinin FETÖ soruşturmaları ile gözaltına alındığı, tutuklandığı, ihraç edildiği ve hatta sendika şube başkanlarının da benzer süreçlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde, sendikadan ve Milli Eğitim’den FETÖ’nün temizlenmesi için seferber olması gereken Eğitim Bir Sen’in tam tersi davranıp bazı mensuplarını cezaevinden ya da soruşturmalardan aklamak için “özel seyahatler” düzenlemesini geçtiğimiz günlerde AVAZTÜRK ortaya çıkarmıştı.

Sendika’nın, FETÖ’nün firari HKK İmamı Adil Öksüz’ün gözaltındayken görüştüğü iki isimden biri olduğu için Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılan birine hem de böyle önemli bir raporda teşekkür etmesi, raporu bu kişinin de görev aldığı heyetlerle hazırlamasının Eğitim Camiası ve Milli Eğitim Bakanlığında nasıl bir yankı oluşturacağı merak ediliyor.

AVAZTÜRK Özel