TBMM Genel Kurulu'nda  anayasa değişiklik teklifinin maddelerine geçilmesi sırasında açık oy kullanan AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz'ün de FETÖ mağduru olduğu ortaya çıktı. Fetullah Gülen babası Ramis adına Erzurum'un gözde semtlerin inşa edilen camiinin adını "millet" olarak değiştirdiği için kendisine kumpas  kurulduğunu söyleyen Deligöz, "Kardeşimi bir itirafçının ifadesi ile göz altına aldırdılar. Ancak gerçek ortaya çıktı. FETÖ'yü hedef alınca bana kurmadıkları kumpas kalmadı" dedi.

SEN MİSİN ADI DEĞİŞTİREN

Eleştirilerin hedefindeki isim Orhan Deligöz, içini Avazturk'e döktü. Milli Görüş çizgisinde siyaset yaptığını anlatan Deligöz, FETÖ ile hiç bir zaman yan yana gelmediklerini söyledi. Kardeşinin FETÖ ile ilişkisi nedeniyle korkudan açık oy kullanmak zorunda kaldığı eleştirilerine sert tepki gösteren Deligöz, şöyle konuştu:

"Fetullah Gülen, babası adına Erzurum'da cami yaptırdı. Camiye babası Ramis’in adını verdi. 15 Temmuz'dan sonra ilk işim bu caminin adını 'Millet' olarak değiştirmek oldu. zaten kumpas ve iftiralar da bununla başladı."

ERMENİ KÖKENLİ

Katıldığı TV programlarında ve basına yaptığı açıklamalarda Fetullah Gülen'in Ermeni kökenli olduğunu anlattığını ifade eden Deligöz, FETÖ'nün de intikam almak için harekete geçtiğini söyledi. Orman Bölge Müdürlüğü'nde çalışan kardeşinin FETÖ'cü bir itirafçının açıklamaları ile kısa süreli olarak göz altına alındığın kaydeden Deligöz, sözlerini şöyle tamamladı:

"FETÖ elebaşının Ermeni kökenli olduğunu, Ermenistan’dan Erzurum’a  İran, Bitlis yolunu izleyerek geldiklerini medyaya açıklamıştım. Hatta pasaportunda anne adının Rabin olarak yazıldığını da anlatmıştım. Yine Babası adına yaptırılan Ramiz Efendi Camisinin adını Millet Camii olarak değiştirtmiştim. Bunlardan yaklaşık on gün sonra kardeşimin başına söz konusu olay geldi. Zaten uzun da sürmedi bir hafta sonra çıktı ve görevinin başında şuan.”

AVAZTURK/Ali Çavuş