MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İzmir Milletvekili Oktay Vural'a jest geldi. MHP grup Başkanvekililği görevinden istifa ederek muhalif isimlere yakınlaşan Oktay Vural, aylar sonra partisi adına TBMM kürsüsüne çıkacak.

BÜTÇE DE KONUŞACAK

MHP lideri Bahçeli ile  Oktay Vural  arasındaki buzlar eridi. MHP lideri Bahçeli, ilk adımı atarak, Vural'a  ilk kez aylar sonra MHP adına konuşma yapma görevi verdi.  Bahçeli'nin isteği üzerine 2017 Bütçe Yasa Tasarısı'nın TBMM genel kurulundaki görüşmelerinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı üzerinde konuşma görevi Vural'a verildi. Durum yazılı ve sözlü olarak da Oktay Vural'a iletildi.

GRUP TOPLANTILARINA ÇAĞRILDI

Öte yandan  muhaliflerden Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ı  MHP'den ihraç eden Bahçeli, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okudan ve Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz'a da  kapıları kapattı. Salı günleri düzenlenen grup toplantılarına bu isimler davet edilmedi. Ancak Bahçeli bir istisna yaparak görevinden istifa ettiği halde Oktay Vural'a  grup toplantılarına katılması için davet göndertti.

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan