MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İstanbul Milletvekili Atila Kaya, muhaliflere de yüz vermedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bayrak açma teklifi yapanlar muhalifler Kaya'dan ret yanıtı aldı.

UMUTLAR ERKEN SÖNDÜ

Edinilen bilgilere göre anayasa değişiklik teklifine ret oyu vereceğini açıklayarak görevinden istifa eden Atila Kaya, MHP'li muhalifleri heyecanlandırdı. Atila Kaya'nın istifasının ardından yeni bir hareket başlatmak isteyen muhalifler işbirliği teklifi yaptı. Ancak Kaya, Meral Akşener ve diğer muhaliflere olumsuz yanıt verdi. Yakın çevresine konuşan Kaya, referandum sürecine dönük  çalışma yapma kararı aldığını belirterek, Ülkü Ocakları eski başkanları ile bir araya gelmek için çalışma yapacağını söylediği öğrenildi.

BEN YOLUMDA YÜRÜYECEĞİM

Öte yandan Kaya'yı yol ayrımına getiren süreç yaklaşık bir ay önce başladı. MHP Genel Başkanı Bahçeli, imzalaması için bir görevli ile Kaya'ya boş kağıt gönderdi. Kağıdı imzalayan Kaya, anayasa değişiklik teklifi ile ilgili imza topladığını düşünerek MHP lideri Bahçeli ile görüştü. Anayasa oylamasına ret oyu vereceğini belirten Kaya,  toplanan imzaların bununla ilgili olması halinde imzasını geri çekeceğini söyledi.  Bu sözler üzerine Bahçeli de "Ben yolumda yürüyeceğim" diyerek görüşmeyi sonlandırdı.

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan