YAKIN ARKADAŞI TBMM’DE KORUMA ÇIKTI

Rusya Büyükelçisi Adrey Karlov’un  polis memuru  Mevlüt Mert Altıntaş’ın yakın arkadaşının TBMM’nin Dikmen kapısında  koruma memuru olarak görev yaptığı ortaya çıktı. İsminin N.Ç olduğu öğrenilen  polis memuru Terörle Mücadele ekipleri tarafından üç gün önce gözaltına alınarak, sorgulanmaya başlandı.

 

OKUL ARKADAŞI

Edinilen bilgilere göre, 6 ay evvel TBMM'nin Dikmen kapısında görevli olan memur N.Ç'nin,  Altınışık ile İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu'nda birlikte okudukları öğrenildi. 2014 yılında  Altınışık ile birlikte  mezun olduktan sonra Ankara’da çalışmaya başladığı belirlendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde  görev yapan N.Ç'nin  kısa sürede önce de TBMM’de  çalışmaya başladığı öğrenildi. TBMM’de 2014 yılında Rüştü Kazım Yücelen Polis Okulu’ndan mezun olanlar merkeze çekilirken, N.Ç ile ilgili bir işlem yapılmadığı ifade edildi.

 

TELEFONUNDA NUMARASI ÇIKTI

Öte yandan Altınışık’ın telefonunda ve yakın çevresi ile ilgili yapılan çalışmada N.Ç'nin  ismine de rastlandı. Yapılan araştırmada  N.Ç'nin kısa süre önce TBMM’de sivil koruma olarak görevlendirildiği ortaya çıktı. Tetikçi Altınışık ile  bağlantısı olduğu belirlenen N.Ç üç gün önce TEM ekipleri tarafından TBMM’de gözaltına alındı. Meclis’te gözaltına alınan N.Ç'nin TEM’deki sorgusunun halen sürdüğü öğrenildi.

 

 

 

 

AVAZTÜRK / Ali Çavuş